
Jakość kształcenia
Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia językowego jest jednym z podstawowych zadań, jakie Uniwersytet Wrocławski stawia przed Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Nasza jednostka opiera swoje działania w tym zakresie na Uczelnianym Systemie Zapewniania Jakości Kształcenia czerpiącym z wytycznych wynikających z procesu bolońskiego, kładącego nacisk na wprowadzenie wspólnych standardów obowiązujących we wszystkich państwach europejskiego obszaru szkolnictwa wyższego. W kształceniu językowym standardem tym jest Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (ang. CEFR) odzwierciedlony w zamieszczonych poniżej charakterystykach drugiego stopnia Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK), opisujących kwalifikacje zdobywane przez studentów w systemie szkolnictwa wyższego w naszym kraju. Oba dokumenty stanowią podstawę programów kształcenia językowego w SPNJO.
Zgodnie z Uczelnianym Systemem Zapewniania Jakości Kształcenia, działania projakościowe SPNJO dotyczą w szczególności tworzenia i przeglądów programów kształcenia, efektów uczenia się i metod ich weryfikacji, warunków prowadzenia zajęć, jakości obsługi administracyjnej studentów, dostępności informacji o programach kształcenia i sposobach ich realizacji oraz podnoszenia kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich. Zapewnieniu standardu w obszarze oceniania studentów służy zamieszczony poniżej System weryfikacji zakładanych efektów uczenia się. Ważnym narzędziem służącym zapewnieniu jakości kształcenia są również regularne badania ankietowe prowadzone w celu uzyskania opinii studentów o prowadzonych zajęciach dydaktycznych i jakości obsługi administracyjnej. Wyniki tych badań wykorzystywane są do prac nad podnoszeniem jakości w wymienionych obszarach.
Zakładane efekty uczenia się dla przedmiotu
Formy weryfikacji efektów uczenia się i kryteria ocen
Polskie Ramy Kwalifikacji – Dziennik Ustaw
Zespoły ds. Jakości Kształcenia
Skład Zespołu ds. Jakości Kształcenia
Przewodnicząca Zespołu: mgr Lidia Konieczka
Członkowie Zespołu:
- mgr Alina Dams
- mgr Dorota Kubica
- mgr Anna Kulczycka-Charusta
- mgr Katarzyna Potocka-Brygier
- mgr Jolanta Stypułkowska
- mgr Marta Walesiak
Skład Zespołu ds. Oceny Jakości Kształcenia
Przewodnicząca Zespołu: mgr Magdalena Chrzanowska
Członkowie Zespołu:
- mgr Barbara Dubińska-Sołtys
- mgr Joanna Kotecka
- mgr Łucja Łuniewska
- mgr Beata Muszyńska
- mgr Maria Polkowska – Zielińska
- mgr Magdalena Terecha
Ankieta oceniająca pracę sekretariatu SPNJO
Ankieta ma na celu podniesienie jakości pracy sekretariatu Studium.
Ankietę można pobrać w czasie trwania roku akademickiego, wypełnić i wrzucić w Sekretariacie SPNJO, do specjalnie przygotowanych pojemników.
Ankieta jest anonimowa i nieobowiązkowa.
Wynik ankiety zostanie umieszczony na stronie internetowej Studium po zakończeniu roku akademickiego.