
Języki nowożytne
WYKAZ BLOKÓW I GRUP
Lektoraty języka angielskiego i niemieckiego będą prowadzone w godzinach bloków językowych zarezerwowanych dla danych kierunków. Poszczególne kierunki studiów zostały przypisane do jednego z ośmiu bloków językowych. Zajęcia w danym bloku odbywają się w ściśle określonych dniach i godzinach. Aby poznać grafik swoich zajęć, należy na poniższym wykazie bloków odnaleźć swój kierunek studiów:
UWAGA! Nowa grupa języka włoskiego na poziomie A1I → to jest link bezpośredni do grup włoskich
Wykaz grup -> to jest link bezpośredni do wykazu grup na studiach stacjonarnych
JĘZYK ANGIELSKI – jak odnaleźć swoją grupę
Zanim zaczniesz szukać swojej grupy z języka angielskiego, sprawdź, czy kierunek, na którym studiujesz, rozpoczyna lektorat w tym roku akademickim. W grupach są tylko studenci, którzy rozpoczynają lektorat w danym semestrze, kontynuują z zeszłego semestru, bądź zapisali się na zajęcia w terminie. (→Wymagany poziom i termin egzaminu z języka dla studentów studiów stacjonarnych)
Jak odnaleźć swoją grupę?
- Musimy wiedzieć, w jakim bloku nasz kierunek ma zajęcia językowe. Studenci, którzy uczęszczali w poprzednim semestrze do grup w innym bloku, zazwyczaj kontynuują w tej samej grupie. Niektórzy mogli zostać również zapisani zgodnie ze swoim blokiem lecz do innej grupy. ( →Wykaz bloków)
- Zwróć uwagę, że może zmienić się lektor, godziny lub Twoja grupa już nie istnieje, a studenci zostali dołączeni do innych grup.
- Mamy też zmiany w blokach. Studenci geologii i inż. geologicznej znajdą się w bloku 6. Studenci ochrony środowiska niech szukają się w bloku 7, studenci matematyki odnajdą się w bloku 1.
- Studenci, którzy nie zdążyli zapisać się na zajęcia, mogą się jeszcze zapisać bezpośrednio u lektora, u którego w grupie są jeszcze miejsca. Zostaną dołączeni do grupy w miarę wolnych miejsc. Pierwszeństwo mają studenci kierunków przydzielonych do danego bloku.
- Jeżeli chcesz zmienić grupę, to możesz to zrobić tylko za zgodą obydwu lektorów lub znaleźć kogoś na swoje miejsce, na wymianę.
- Szukając wolnych miejsc najlepiej jest wejść na skrócony wykaz grup. Przedostatnia rubryka oznacza liczbę studentów już zapisanych w grupie. Jeżeli obok jest znak „X”, oznacza to, ze miejsc już nie ma. To się może zmienić. Niektórzy zapisani studenci rezygnują z zajęć. Tutaj staramy się szybko aktualizować dane. Natomiast nie jesteśmy wstanie szybko aktualizować list z numerami indeksów, więc radzę wejść na skrócony wykaz grup.
- Studenci z MISH i MOST i MSI – proszę znaleźć grupę, której termin nie koliduje z zajęciami kierunkowymi i zapisać się bezpośrednio u lektora wybranej grupy. W razie problemów proszę skontaktować się mailowo z mgr Lidią Janotą: lidia.janota@uwr.edu.pl.
- Informacje dotyczące terminu, lektora, i poziomu grupy są podane na początku grupy.
- Zajęcia trwają 90 minut. Jeżeli jest inaczej, lektor wyjaśni przyczyny.
- Zajęcia dla studentów geografii, gospodarki przestrzennej, turystyki, geologii i inż. geologicznej są wydłużone z powodu praktyk. Zajęcia trwają 12 tygodni.
- Studenci powtarzający i fakultatywni, którzy płacą za zajęcia, podpisują w Sekretariacie Umowy o warunkach pobierania opłat związanych ze świadczeniem usług edukacyjnych aana studiach stacjonarnych. Kto nie może przyjechać osobiście, proszony jest o kontakt mailowy lub telefoniczny (e-mail: sekretariat.spnjo@uwr.edu.pl, telefon: 71-375-2745, 71-375-2698, 71-375-2300).